V okviru sporazuma o sodelovanju med Univerzo v Ljubljani in Centrom Rog je Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil, Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje na Naravoslovnotehniški fakulteti razširila svoje ustvarjalno udejstvovanje v delavnicah Centra Rog.
V svojih zamislih za študijski projekt z naslovom V poklon Pieru Paolu Pasoliniju so študenti šale prepoznali kot znak režiserjevega priljubljenega športa, nogometa. V nenavadnem, podolgovatem formatu slikovnega polja so upodobili svoja občutenja o izjemnem Pasolinijevem umetniškem opusu. Iz množice risb, ki so nastale predvsem po filmskih vzgibih, pa tudi iz njegove poezije, so oblikovali dvobarvne motive in ornamente. Pri tem so se posluževali različnih pristopov – od klasičnega analognega risanja s svinčnikom, tušem ali kolažem do digitalnega ustvarjanja z uporabo grafičnih tablic in oblikovalskih programov, kar je omogočilo raznolike likovne izraze in interpretacije.
Izvedba šalov je potekala na žakarskem pletilnem stroju Kniterate, pri čemer je bilo potrebno vzorčaste predloge natančno prilagoditi tehničnim omejitvam stroja. Pred začetkom dela so se študenti udeležili usposabljanja, na katerem so spoznali osnove programiranja žakarskih pletenih vzorcev za pletilni stroj Kniterate. Posebna pozornost je bila namenjena izbiri preje, barvnim kontrastom in gostoti pletiva, saj ti elementi bistveno vplivajo na berljivost motivov. Končni izdelki so tako rezultat prepleta digitalnega oblikovanja, tehničnega znanja in premišljene presoje med samim procesom izdelave.