Majice iz tankega pletiva, T-shirt-e, radi nosimo tudi zato, ker z njimi posredujemo svoje misli in nazore. Magistrski študenti, ki so sodelovali v dvojicah, se z oblikovanjem svojih majic zavzemajo za trajnostno ravnanje z okoljem, tvarinami in vsebinami. V tem duhu izražajo z napisi in risbami ogroženih živali ali rastlin svoje nezadovoljstvo z obstoječim stanjem. Z umetniškimi gestami za ozaveščanje širše javnosti želijo študenti s tekstilnimi delavnicami ekološkega barvanja, ki jih bodo priredili ob razstavi, vsem sporočiti, da je življenje s pomočjo narave barvitejše in predvsem trajnejše.
Tradicionalne oblike klekljanja iz Idrije so združili z različnimi drugimi tekstilnimi tehnikami, kot so barvanje z naravnimi barvili, sitotisk, krpaž, strojno vezenje in tiskanje ter laserski izrez. V dogovoru s poznavalko in pedagoginjo Majo Svetlik so študenti narisali svoje predloge, po katerih so nato vešče in ustvarjalne klekljarice izdelale neverjetno natančne in izjemno lepe čipke, ki so jih nato vkomponirali v sodobne likovne kompozicije svojih majic.
Projekt je nastal v sodelovanju med Občino Idrija, NTF Univerze v Ljubljani, OTGO, Katedro za oblikovanje tekstilij in oblačil, Društvom klekljaric idrijske čipke in Čipkarsko šolo Idrija.